CZYTAMY RAZEM Z MAŁYM MISIEM

Data:

Zakończenie modułu „Czytamy razem z Małym Misiem”.

„Dzisiaj czyta twoja pani, ale jutro spróbuj ty.  Zaproś misia na kolana i opowiedz swoje sny.” 

        W grupie trzeciej w tym roku realizowany był projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”; moduł „Czytamy razem z Małym Misiem”. Jego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci. Miś Puchatek wędrował od domu do domu przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”. Zadaniem dziecka było zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica było poczytanie misiowi na dobranoc. W dzienniczku dzieci zostawiały misiowi pamiątkę - kartę, którą, uzupełniali z rodzicem:

- Tytuł ulubionej książki/bajki.

- Autor.

- Najbardziej podobało mi się…

- Najciekawszy moment...

- Zachęcam do przeczytania inne dzieci, ponieważ..

- Rysunek ilustrujący książkę.

W lutym Puchatek zakończył podróż czytelniczą po domach przedszkolaków. Odbyło się spotkanie, na którym dzieci poprzez pokaz swoich ilustracji do bajek, swobodne wypowiedzi dzieliły się wrażeniami z przeczytanych książek. Wspomnienia dopełniła piosenka „Mały Miś” oraz wykonanie zakładki do książki.

1.03.2023 r. dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a w przedszkolu można oglądać wystawę prac dzieci do przeczytanych bajek.

PS. Nadmienię, że właśnie tego dnia Gabryś i Krzyś, którzy pierwsi z grupy są w przedszkolu, już z samego rana zbudowali Kubusia Puchatka z kafli-klocków. Myślę, że było to najpiękniejsze ukoronowanie całego projektu.

Script logo