Nauczyciel w przedszkolu z trochę innej perspektywy obchodzi dzień 14 października. W tym dniu jest ze wszystkimi swoimi wychowankami w miejscu pracy i dzięki temu może naprawdę poczuć wagę jaką przywiązują przedszkolacy do wysiłku swojego opiekuna.

Od rana czuć w salach atmosferę wielkiego święta. Dzieci ubrane są inaczej niż w czasie zwykłych dni, co sprawia że oni również czują się bardzo ważni. Czekają z niecierpliwością na uroczystość. Udekorowana sala, zaproszeni goście  i wreszcie wspaniały program artystyczny w wykonaniu dzieci z grupy IV oraz VI, nad przygotowaniem którego pracowały dzieci wraz ze swoimi paniami już na kilka tygodni przed występem.  To wszystko układa się w jedną, niepowtarzalną całość mającą na celu uczczenie ciężkiej pracy nauczycieli oraz wszystkich niemniej ważnych  pracowników przedszkola. Bo w przedszkolu 14 październik  to święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę jak w drugim domu. Świętuje więc pani intendentka, panie kucharki, pan woźny, panie pełniące funkcję pomocy w grupie. Bez tych wszystkich osób nauczyciel w przedszkolu nie mógłby wykonywać swoich obowiązków na najwyższym poziomie. Były wiersze, tańce, piosenki! Wyjątkowy, jesienny dzień! Życzenia złożone przez panią dyrektor Barbarę Stryjakiewicz wlały w serca pracowników przedszkola dużo otuchy i dodały sił do podejmowania wyzwań jakie czekają przed każdym w nowym roku szkolnym. Nie zabrakło również ciepłych słów oraz podziękowań ze strony rodziców, których w tym dniu reprezentowały przedstawicielki  Rady Rodziców.

Dziękujemy za dobre słowo, za kwiaty i słodkości w kształcie serc.