DZIEŃ MAMY W GRUPIE I i III

Dzień Mamy w grupie I i III.

Za czas poświęcony, za noc nieprzespaną i za to, że jestem, dziękuję Ci Mamo.

Jesteś dla mnie miłości i ciepła ostoją, jesteś Mamą najwspanialszą, a do tego moją.

Dnia 15.05.2023 r. odbyła się pierwsza uroczystość z okazji Dnia Mamy dzieci z grupy I. Maluchy z niecierpliwością oczekiwały na swoje ukochane mamy. Prezentując umiejętności artystyczne przekazały miłość swoim mamom przez śpiewanie piosenki „Jesteś mamo skarbem mym”, recytując wiersze, tańcząc z akcesoriami (sercami pełnymi miłości oraz kolorowymi wstążkami).

Tego samego dnia również wszystkie mamy z grupy III zostały zaproszone na spotkanie poprowadzone przez dzieci. Spotkanie odbyło się w Święto Niezapominajki, bo te piękne polskie kwiatki, pomagają pamiętać o tym co jest najważniejsze.

Dzieci przygotowały pantomimę „Jaś i Małgosia”, czyli teatr bez słów, teatr ruchu, gestu i mimiki twarzy. Autorką plakatu promującego spektakl jest Wiktoria Biczysko uczennica III klasy technikum reklamy.

Ulubionym utworem przy którym dzieci bawiły się cały rok jest utwór „Tańcz, tańcz, tańcz” i dlatego pokazały taniec współczesny do tego utworu. Cały występ zakończyła piosenka „Życzenia dla Mamy”, którą dzieci aranżowały własnoręcznie zrobioną grzechotką.

Skromnym upominkiem była oczywiście niezapominajka, ale to był najpiękniejszy moment całego spotkania, bo dzieci mogły wreszcie przytulić swoje ukochane mamy. Całe spotkanie zakończył słodki poczęstunek czyli małe co nieco od Kubusia Puchatka (opiekuna grupy).

Zarówno maluchy, jak i średniaki szlifowali swe talenty. Maluchy pokazały, że adaptacja do przedszkola, która była priorytetem tej grupy, zbiera pomyślne owoce. Średniaki, krok przed pójściem do zerówki, są gotowi na nowe wyzwania.