ELLA BELLA BINGO - wycieczka do kina

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Sokolnia - w ramach cyklu edukacji filmowej wyświetliliśmy film pt: "ELLA BELLA BINGO", reż. A. Solberg /Norwegia 2020 z cyklu PRZYGODY FILMOWE, w którym uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola. "ELLA BELLA BINGO" zabawna i pouczająca historia odkrywania tego, co najważniejsze w przyjacielskiej relacji. Mało w niej podniosłych tonów, za to dużo rozmów i szukania najlepszych rozwiązań pojawiających się problemów. Interesująco wyglądają też portrety bohaterów opowieści. Widzimy ich różnorodność zarówno pod względem wyglądu, jak i zainteresowań. Jest jednak coś, co ich łączy -pragnienie wspólnego spędzania czasu, otwartość, bezdyskusyjna chęć niesienia pomocy innym. Jak się przekonamy w toku tej opowieści, podobny przyjacielski sojusz może być źródłem wielu pozytywnych emocji, w tym poczucia przynależności i bycia ważnym dla innych. Film stwarza okazję do omówienia z uczniami 3 tematów: przyjaźń to trudna relacja - uczenie się bycia przyjacielem; rozpoznawanie samotności; poszukiwanie sprzymierzeńców, czyli rola naszych bliskich społeczności.

Dziękujemy radzie rodziców za sfinansowanie biletów do kina i autokaru dla najmłodszej grupy.

Pierwsza wiosenna wycieczka do kina była bardzo udana.