FESTIWAL TALENTÓW

Data:

W grupie III w tym roku realizowany jest projekt pod hasłem „Festiwal talentów – nie chowaj talentu, pokaż go światu” czyli krótkie prezentacje talentów dzieci. Inspiracją była Laura, która bardzo chciała pokazać dzieciom jak umie grać na organach. A że każde dziecko potrafi coś bardzo dobrze robić, warto było pokazać innych w działaniu. 

Talent zawsze pokazuje naturalne predyspozycje, wrodzoną zdolność lub łatwość wykonywania pewnych czynności lub przyswajania pewnego rodzaju wiedzy. Wiara we własne możliwości i praca w tym zakresie jest motorem wszelkiego rozwoju. Do tego dochodzi występ na forum podczas prezentacji, reakcja widowni – dzieci. Wszystko to stało się niezastąpioną „lekcją wychowawczą” w grupie.

Na przełomie października/grudnia swój talent pokazali:                          

- Laura, przygotowując piękny koncert, składający się z ośmiu  utworów granych na organach,

- Anastazja, którą Julka nazwała naukowcem, bo pokazała swój talent do robienia  eksperymentów,

- Tomek, który świetnie rysuje, przedstawił dzieciom swoje obrazki przyniesione z domu, w tym książeczkę obrazkową pt. „Franek buduje dom” oraz zaprojektował „na żywo”

skatepark,

- Gabryś, który uwielbia pomagać mamie w kuchni, zaprezentował swój talent kulinarny, przygotowując dla dzieci pyszną sałatkę owocową,

- Jędrek, bo wprowadził dzieci w krainę liter, samodzielnie  wycinając litery, podzielił je  na samogłoski i spółgłoski oraz przygotował obrazki, których nazwy zaczynały się na daną

 głoskę,

- Antoś, który zadziwił nawet rodziców, gdy sam zaczął składać litery w sylaby, sylaby w wyrazy- pokazał dzieciom, że w tym wieku można już czytać.

Jakie jeszcze talenty poznamy? Czas pokaże.

 

 

Script logo