Muzealne zabawy - ZAPLĄTANI - w muzeum nie ma nudy

W środę 29 stycznia b.r. zaraz po śniadaniu przedszkolaki wyruszyły do Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego na artystyczne warsztaty tworzenia KOLAŻU pt. : "Zaplątani". Do wspólnego spotkania zaprosiła nas Pani Joanna Kuźnik, która zapoznała dzieci z twórczością artysty malarza T. P. Potworowskiego i zachęciła do zabawy podczas, której zadaniem dzieci było odkrywanie zdjęć i wskazywanie ukrytych na nich spirali. Kolejnym zadaniem było odgadywanie „po dotyku” ukrytych przedmiotów w pudle sensorycznym.  Następnie przedszkolaki wykorzystując figury geometryczne w trzech podstawowych kolorach wykonały własny obraz abstrakcyjny. Po tych zabawach przeszliśmy do sali, w której na stołach zgromadzone były różnego rodzaju materiały: tkaniny, sznurki, nitki, wstążki, nożyczki, klej itp. Tam dzieci korzystając z własnej wyobraźni wykonały pracę techniką kolażu. Po tak ciekawym i obfitującym we własną twórczość spotkaniu przedszkolaki zadowolone wróciły do przedszkola.