ROWEREM DO PRZEDSZKOLA - PODSUMOWANIE

14 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się szczególne wydarzenie – uroczyste podsumowanie konkursu „Rowerem do przedszkola”, w którym wzięły udział trzy przedszkola samorządowe na terenie miasta Kępno – Przedszkole Samorządowe nr 5 w Kępnie, Przedszkole Samorządowe nr 2 w Kępnie oraz Przedszkole Samorządowe nr 5 w Kępnie.

Tegoroczna akcja „Rowerem do przedszkola”, której organizatorem było Przedszkole Samochodowe nr 5 w Kępnie przyniosła wiele emocji zarówno wśród dzieci jak i ich rodziców, nutę rywalizacji i imponujących wyników.

W akcji wzięło udział 342 uczestników ze wszystkich przedszkoli. Dzieci i pracownicy aktywnie uczestniczyli, wybierając rower, hulajnogę, rolki lub inne aktywne pojazdy jako swoje codzienne środki transportu do przedszkola. 

Łączna liczba przejazdów podczas akcji wyniosła 3 534.

Rowerem do przedszkola to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim promocja zdrowego trybu życia i dbałości o środowisko. Uczestnicy, pokonując trasę do przedszkola na rowerze czy na innym aktywnym pojeździe, przyczynili się do redukcji emisji CO2 oraz poprawy swojej kondycji fizycznej. Uczestnicy odkryli, że aktywność fizyczna może być przyjemną częścią dnia, a nie tylko obowiązkiem. Na wielu twarzach dzieci widzieliśmy każdego dnia radość z możliwości przyjechania własnym pojazdem do przedszkola, a właśnie to jest najwspanialszym dowodem na to, że to była WSPANIAŁA PRZYGODA.

Z całego serca dziękujemy wszystkim którzy przyłączyli się do naszej zabawy. Rodzicom za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu. DZIECIOM za świetną zabawę i udział w akcji. PRACOWNIKOM za wsparcie swoich wychowanków. Wielkie podziękowania należą się również wszystkim KOORDYNATOROM akcji w przedszkolach, za ich ogrom pracy i zaangażowanie każdego dnia oraz współpracę.

Dziękujemy również naszym PARTNEROM, którzy ufundowali nagrody – Stowarzyszenie „Uśmiech” - nagrody w postaci medali dla każdego uczestnika, bo każdy przejazd był ważny. Projekt Kępno oraz QARIUM – gadżety oraz wejściówki na basen, a także Radiu Sud za umożliwienie przedszkolakom wcielenia się przez chwilę w rolę dziennikarzy. Dziękujemy także rodzicom Maksymiliana Nasiadka oraz Konrada Woźniaka za ufundowanie nagród dla wygranej grupy.

 

WYNIKI KONKURSU:

W KATEGORII MIĘDZYPRZEDSZKOLNEJ

pierwsze miejsce zajęło Przedszkole Samorządowe nr 5 w Kępnie, zdobyło 1402 punkty.

Przedszkole Samorządowe nr 2 oraz nr 4 zdobyło niewiele mniej punktów dlatego również otrzymuje certyfikat AKTYWNEGO PRZEDSZKOLA – GRATULACJE

W KATEGORII GRUPOWEJ

W przedszkolu Samorządowym nr 2 w Kępnie I miejsce otrzymuje grupa VII

W Przedszkolu Samorządowym nr 4 w Kępnie I miejsce otrzymuje grupa WIEWIÓRKI

W Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Kępnie I miejsce otrzymuje ex eaquo grupa IV, i grupa III które zdobyły 319 aktywnych przejazdów dzieci. Warto zaznaczyć, że grupa IV w całość zdobyła 352 punkty, dzięki swoim Panią, które codziennie przyjeżdżały na rowerach do przedszkola

W KATEGORII INDYWIDUALNEJ

Wszystkie dzieci otrzymują I miejsce za trud i wysiłek włożony w codzienne przyjazdy. Brawa dla wszystkich.

Szczególne pierwsze miejsca z wyróżnieniem za maksymalną ilość punktów otrzymuje 46 dzieci :

Z Przedszkola Samorządowego nr 4 : Marcelina Musiał , Bartosz Wąsik , Lena Ciesielska , Julita Stępień, Mariia Polozova, Oliwia Nokiel, Kaja Rak, Amelia Horosiewicz , Bartosz Sikora , Aleksandra Papiór , Tymon Kempiński , Kamil Kwiatkowski , Iga Szczęsna, Oliwier Hadryś, Julian Kloska , Yeva Medvedieva, Alicja Kasprzak, Szymon Nowak.

Z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Kępnie: Agata Wesoła, Jakub Lenart, Antonina Bielska, Milena Vahylevych, Wojciech Błaszczyk, Konstanty Dokrzewski, Maja Zgoda.

Z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Kępnie: Marietta Kasiuba, Michał Mazurkiewicz, Marcel Doktor, Oliwier Rataj, Vladyslaw Shkilnyi, Martyna Stempniak, Lena Gandecka, Bruno Kasprzak, Liliana Władkowska, Kacper Marszałek, Hubert Olejniczak, Michalina Olejniczak, Izabela Grzegorek, Hanna Sikora, Konrad Woźniak, Maksymilian Nasiadek, Jan Mazurkiewicz, Jagoda Leśniarek, Natalia Kuźbik, Julian Polewski.

GRATULACJE

AKCJA „ROWEREM DO PRZEDSZKOLA  – OFICJALNIE ZAKOŃCZONA

Script logo