ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! "

Dziś w naszym Przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.
10 listopada bieżącego roku aby upamiętnić 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się przed budynkiem placówki, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” , a następnie dzieci utworzyły żywą flagę.

Dzieci w ciągu tego tygodnia poznawały nasze symbole narodowe: godło, flagę i hymn oraz jak należy traktować te symbole - z szacunkiem i godnością.

Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni!

Obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości miały na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.