TADEK NIEJADEK - przedstawienie w kaliskim teatrze

Data:

Wycieczka do teatru w Kaliszu grup:  I, II, III i V.

 

Na deskach teatru lub na ekranie on w krótką chwilę, kim chce się stanie. Raz jest wesołkiem, raz płakać może. Wiesz, o kim mowa? Tak, o aktorze! Bierze scenariusz, czyta uważnie i uruchamia swą wyobraźnię. Bardzo się stara tak rolę kreować, by nią widownię móc oczarować.

 

Dnia 14.06.2023 r. dzieci z grupy II i III i 15.06.2023 r. dzieci z grupy I i V pojechały do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na spektakl „Tadek Niejadek” wg Wandy Chotomskiej. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zapoznać się z miejscem prezentacji przedstawień – teatrem, pracą aktora, a zarazem wcielić się w rolę widza na widowni.

Przedstawienie okazało się wesołą i kolorową opowieścią, wciągającą do zabawy także publiczność.

Nie tylko bowiem babcia Tadeuszka biedzi się i martwi, gdy wnuczek nie je. A jakież to utrapienie dla samych dzieci. Czy jest na to rada? Oczywiście, znalazła ją Wanda Chotomska, która zna wszystkie zmartwienia babć, dziadków, rodziców i dzieci. Znaleźli ją także twórcy przedstawienia „Tadek Niejadek”. Ta sceniczna bajka opowiada przewrotną historię  o chłopcu, który nie chciał jeść, ciągle psocił i stawał się coraz lżejszy, aż  w końcu został porwany przez balonik. Babcia i dziadek Tadka oraz inni bohaterowie razem z dziećmi na widowni szukali  sposobu,  by sprowadzić Tadka na ziemię. Przy okazji dowiedzieli się jak należy się zdrowo odżywiać, dlaczego jest nam potrzebny ruch na świeżym powietrzu, a także nauczyli się, jak należy się zachowywać w trudnych sytuacjach życiowych, utrwalając numery alarmowe.

Magia teatru zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie,  a wspomnieniami dzieliły się jeszcze długo po powrocie do przedszkola.

Script logo