W zakładzie pracy - WYCIECZKA

Data:

Wycieczka do firmy DomArtStyl

Znam pewnego stolarza, co z drewna cuda wytwarza. Niezwykłą wyobraźnię ma, różne rodzaje drewna zna. Szafy, krzesła, obrazów ramy – to wszystko od stolarza mamy. Taborety, fotele, schody…Drewno nigdy nie wyjdzie z mody.

 

        Dnia 13.06.2023 r. dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę do Szklarki Mielęckiej do firmy Pana Piotra Śniegockiego, taty Marty. Firma zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych typu: krzesła, fotele, pufy, sofy. Pan Piotr i Pani Ewa stali się przewodnikami po firmie i z ogromną pasją opowiedzieli dzieciom na czym polega praca stolarza. Dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe, stopery i okulary ochronne  miały niepowtarzalną okazję zobaczyć jak wygląda linia produkcji takich mebli. Nie zabrakło niespodzianek dla dzieci: piosenki umilające cały czas pobytu, pyszne cukierki i pączki, a w prezencie wycięte z pianki motyle, serca, rakiety, samochody, które dzieci spakowały do uszytych dla nich worków. Grupa dostała tez trzy poduszki z wybranych materiałów, których uszycie pokazała im pani Magda.

Dzieci po dniu pełnym wrażeń miały okazję sprawdzić jak wygodne są meble robione w firmie. Jak stwierdziły, zawód stolarza nie jest łatwy, ale bardzo ciekawy. Być może któreś z nich zostanie kiedyś pracownikiem w firmie Pana Piotra i Pani Ewy? Czas pokaże. Zapach drewna, w każdym razie, zostanie w nas na dłużej…

Script logo