WIELKANOCNE ŚNIADANIE - WIZYTA ZAJĄCZKA

Data:

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych; są i takie które zmuszają nas do powagi, zadumy i refleksji. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne.

Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich.

Raniutko w Wielką Niedzielę dzwonią dzwony ogłaszając światu radość, że Chrystus zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania.

W naszym przedszkolu również w dniu dzisiejszym dzieci zasiadły do wielkanocnego śniadanka przy pięknie zastawionym stole. Nie zabrakło jajek, kiełbaski, szyneczki…. stroików z pisanek, bazi i bukszpanu- symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów jako symbolach świątecznych, przedszkolaki dowiedziały się wcześniej na zajęciach od swoich nauczycielek.

Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie ciepłe życzenia. Po śniadaniu dzieci wyruszyły na poszukiwanie wielkanocnego zajączka. Pani Renata Pietrzak zadbała o przygotowanie oprawy spotkania z niecodziennym gościem. Dzieci rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, tańczyły oraz brały udział w rozmaitych aktywnościach, których wykonanie było odpowiedzią na pozostawiony w przedszkolu list od długouchego szaraka. Natomiast Rada Rodziców zadbała o przygotowanie atrakcyjnej niespodzianki dla każdego.

Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Script logo