WIZYTA PSZCZELARZA

Data:

Odwiedziny pszczelarza

Dnia 14.09.2023r. nasze przedszkole odwiedził pan pszczelarz Jurek. Przybycie gościa wzbudziło zainteresowanie wśród dzieci. Pan Jurek opowiedział o swojej pracy i wyjaśnił w jaki sposób powstaje miód. Pokazał przedszkolakom przywieziony ul, wosk oraz wyjaśnił jak jest zbudowany ul i jaką funkcję pełnią poszczególne elementy znajdujące się w jego części. Gość zaprezentował narzędzia i przybory potrzebne pszczelarzowi podczas wybierania miodu z ula i pozyskiwania miodu z plastrów. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały królową pszczół i pszczoły robotnice, a także plaster wypełniony miodem. Pan pszczelarz zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo, jakie grozi ze strony pszczół. Pan Jurek pokazał i omówił elementy stroju, każde dziecko miało możliwość przymierzenia kapelusza pszczelarskiego.
Pan pszczelarz opowiadał o właściwościach zdrowotnych miodu, wosku, a także mleczka pszczelego. Wspomniał również o rodzajach miodu i jego zastosowaniu.
Spotkanie zakończyło się wspólnym podziękowaniem panu pszczelarzowi za przybycie do przedszkola i przeprowadzenie ciekawej pogadanki. Dzieci wręczyły dyplom z podziękowaniem oraz słodki upominek. To wydarzenie wzbudziło wiele pozytywnych emocji.

Script logo