WIZYTA W BIBLIOTECE

Data:

W pierwszych dniach listopada: dzieci z oddziałów III, IV i V udały się z wizytą do Samorządowej Biblioteki Publicznej im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie. Okazją do odwiedzin były tygodniowe obchody Dnia Postaci z Bajek i promocja czytelnictwa wśród dzieci.

Pani Agata Moska, która poprowadziła całe spotkanie, wcieliła się w postać Czerwonego Kapturka pobudzając ich wyobraźnię i fantazję. Wprowadzeniem dzieci w świat baśni i bajki było przedstawienie  przygód Czerwonego Kapturka poprzez teatrzyk kamishibai. Teatr ilustracji, obrazu wywodzący się z Japonii jest niezwykle oryginalnym połączeniem książki ilustrowanej z teatrem. Dzieci poznały też znanego na całym świecie duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena; formą zagadek były czytane  fragmenty jego przepięknych baśni. Największą radość sprawił jednak dzieciom „czarodziejski kufer”. Losowane z niego rekwizyty, związane z bajkami, baśniami, wierszami dla dzieci, były okazją do skojarzeń z ich tytułami, a także przypomnieniem niektórych z nich np. wierszy Juliana Tuwima „Słoń Trąbalski” czy „Okulary”.

Wszystkie quizowe zadania cieszyły się dużym zainteresowaniem i wzbudzały radość dzieci. Z żalem opuszczały bibliotekę i dopytywały o następne spotkanie.

 

Script logo