WIZYTA WETERYNARZA

Data:

Spotkanie z weterynarzem

Zwierzęta dzikie oraz domowe, duże i małe, wodne, lądowe – kiedy sią zdarzy, że zachorują, weterynarza wnet potrzebują. On im przepisze właściwe leki i nie zostawi ich bez opieki. Gdy będzie trzeba to zoperuje i w swej lecznicy w mig wykuruje.

 

Dnia 12.06.2023 r. dzieci z grupy III odwiedził weterynarz Pan Maciej Sroka, tata Liwii. Inscenizacja piosenki „Podróż do krainy zwierząt” oraz wiersz „Weterynarz” z książki pt. „Kim będę, gdy dorosnę” zapoczątkowały całe spotkanie. A dalszych niespodzianek nie brakowało.

Ogromny aplauz wzbudził jeszcze jeden gość - pies o imieniu Snikers. Pełnił on w rolę pacjenta, a sala 5-latków zmieniła się w prawdziwą lecznicę. W torbie lekarskiej znajdowały się wszystkie potrzebne do tego akcesoria: min. stetoskop, strzykawki, igły, tabletki, termometr, bandaże, nożyczki chirurgiczne. Pan Maciej zademonstrował też strój chirurga, w którego wciela się, gdy pacjenci wymagają operacji. Ratowanie im życia, w skrajnych przypadkach, jak mówił, daje mu największą radość.

Prezentacja zdjęć, obrazująca codzienną pracę Pana Macieja, pokazała trud i zarazem piękno tego zawodu. Być może, jego pasja stała się krokiem w kierunku weterynarii jakiegoś dziecka? Czas pokaże…

Script logo