Z WIZYTĄ NA ANTARKTYDZIE

Data:

Nie tak dawno obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Celem tego święta jest popularyzowanie wiedzy o pingwinach, które m.in. z powodu zmian klimatycznych, zostały objęte ochroną i znalazły się w Księdze Gatunków Zagrożonych, z racji iż w tym czasie mieliśmy nieco inną tematykę do tematu powróciliśmy w tym tygodniu.

Dzieci podczas zajęć wzbogaciły wiedzę o życiu na Antarktydzie, poznały cechy charakterystyczne pingwinów, a także powzięły wiedzę, w jaki sposób zdobywają pożywienie, co jedzą i co jest ich środowiskiem naturalnym. Wiedzą także, że chociaż pingwiny są ptakami, są to nieloty, a ich skrzydła przystosowane są jedynie do pływania.

Dorosłe pingwiny cesarskie to największy i najcięższy gatunek pingwina, osiągają 110 - 130 cm wysokości i ciężar 22 - 45 kg, zależny jest od płci i pory roku. Natomiast australijski pingwin mały jest najmniejszym gatunkiem z tej rodziny, osiągającym ok. 32 cm wzrostu i ciężar ok 1kg.

Stworzyliśmy papierowe makiety różnych gatunków pingwinów w skali 1:1 co pozwoliło wizualnie odzwierciedlić ich wielkość w stosunku do wzrostu naszych przedszkolaków. Swoją wiedzę uzupełniliśmy licznymi kartami pracy oraz zadaniami grupowymi co sprawiło że dzieci w łatwy sposób przyswoiły wiedzę o odległej mroźnej krainie oraz jej nietypowych mieszkańcach. 

 

Script logo