Z WIZYTĄ W PIEKARNI

Nasze przedszkolaki bardzo lubią wycieczki - jest to bowiem cenny sposób zdobywania wiedzy oraz nowych doświadczeń. 21 listopada 2022r. dzieci z grupy IV oraz VI wybrały się z wizytą do piekarni „Camargo” w Kępnie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z cyklem produkcyjnym chleba, uświadomienie zdrowotnych właściwości pieczywa wypiekanego tradycyjnymi metodami oraz zapoznanie z zawodem piekarza. Dzieci zwiedziły pomieszczenia piekarni i halę produkcyjną. Słuchając ciekawych informacji obserwowały jednocześnie pracę urządzeń służących do produkcji różnego rodzaju pieczywa czy wyrobów cukierniczych. Na zakończenie mieliśmy możliwość degustacji samodzielnie przygotowanych kruchych ciasteczek z cukrem.